2. El Mağaza Rafı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

2. El Mağaza Rafı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mağazalar günümüzde dekorasyonlarına oldukça önem veriyor. Bunun nedeni ise  mağaza dış cephe, vitrin ve mağaza dekorasyonunun müşteriyi mağazaya çekmekte etkili olmasından kaynaklanıyor.

Her mağazanın faaliyet gösterdiği sektöre göre farklı dekorasyon yaptırması gerekli ve tabi dekorasyon yaptırırken ürünleri arka planda bırakmayan, müşterinin kendini rahat hissetmesini saplayacak, mağazayı ferah gösterecek dekorasyonlar tercih edilmelidir.

Tüm bu sebeplerle yaptırılmak istenen özel tasarım  mağaza dekorasyonlarının yüksek bütçelere çıkması nedeniyle pek çok mağaza sahibi daha ekonomik tasarım yapan firma arayışına girmektedir. Hatta bazı mağaza sahipleri 2. el mağaza rafı almayı tercih ederek daha az masrafla mağazasını dekorasyon yaptırma yoluna gidebilir.

2. el mağaza rafları alırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında faaliyet gösterdiğiniz sektöre uygun raf sistemlerinin seçilmesidir. Ayrıca seçilen raf sistemlerin mağaza ölçülerine uygun olması gerekir. Müşterilerin mağazada rahat hareket etmeleri kendilerini rahat hissetmeleri müşterilerin mağazaya tekrar gelmesini etkileyecektir. Alınmak istenen mağaza raflarının öncesinde ne kadar ve nasıl kullanıldığının öğrenilmesi söz konusu raf sisteminin uzun kullanıma elverişliği konusunda fikir sahibi olunması açısından önemlidir.