Spor Giyim Mağazası İç Giyim Mağaza Dekorasyonu Olarak Kullanılır mı?

Spor Giyim Mağazası İç Giyim Mağaza Dekorasyonu Olarak Kullanılır mı?

Mağazaların faaliyet gösterdiği sektöre göre mağaza dekorasyonu yaptırmaları gerekmektedir. Bir ayakkabı mağaza dekorasyonuyla giyim mağaza dekorasyonu farklılık göstermektedir. Ancak giyim mağazalarının da sergiledikleri ürünlere göre mağaza raf sistemleri kullanması gerekmektedir. Örneğin spor giyim ürünleri satan bir mağazanın klasik takım satan bir giyim mağazasıyla aynı dekorasyonu yaptırması satılmak istenen ürünlere uygun bir tasarım olmayacaktır.

Tabi her durumda ve her ürün için farklı bir mağaza dekorasyon tasarımı yaptırmak çoğu zaman söz konusu  olamayabilmektedir. Bu nedenle bazı dekorasyon ekipmanları pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren mağazalarda kullanılabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Örneğin spor giyim mağazalarında sıklıkla karşılaştığımız ve değişik renkte tişört vb ürünlerin sergilendiği orta reyonlar iç giyim mağaza dekorasyonlarında da kullanılabilmektedir. Benzer şekilde duvar rafları da her iki sektörde ve diğer giyim sektörlerinde kullanılabilmektedir. Bu nedenle mağaza dekorasyonunun yapıldığı sektör farklı olsa dahi ürünlerin doğru sergilenmesine imkan sağlayan her türlü ekipman dekorasyon içerisinde kullanılabilmektedir.

Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri yapılan dekorasyonun sergilenen ya da teşhir edilen ürünleri arka planda bırakmamasıdır. Mağaza dekorasyonunun yapılmasıyla ürünlerin sergilenmesine imkan sağlanması, mağaza müşteri çekmek ve ürünlerin satışlarının arttırılmak istenmektedir. Bu nedenle yapılan dekorasyon tasarımı ürünleri ön plana çıkaran ve müşterinin ürünleri fark etmesini sağlayacak şekilde yapılmalıdır.